szybki kontakt

Sprzedaż detaliczna: 86 476 03 00
Sekretariat: 86 477 03 00

 • NAJWIĘKSZY DYSTRYBUTOR NAWOZÓW

  W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

  NAJWIĘKSZY DYSTRYBUTOR NAWOZÓW
 • SZNUREK, SIATKA, FOLIA

  I INNE PRODUKTY ROLNICZE ...

  SZNUREK, SIATKA, FOLIA
 • SKŁAD WĘGLA KAMIENNEGO

  ...  I EKO GROSZKU

  SKŁAD WĘGLA KAMIENNEGO

Bezpłatne szkolenia dla rolników

Firma Rolpol Ołdakowscy wraz z Grupą Azoty rozpoczęła sezon bezpłatnych szkoleń dla rolników. W styczniu szkolenia odbyły się w Klukowie i Brańsku.  Tematem przewodnim owych spotkań było nawożenie i uprawa kukurydzy w oparciu o produkty Grupy Azoty.

Na spotkaniu były poruszane bardzo ważne aspekty dotyczące wymagań glebowych i pokarmowych uprawy kukurydzy zarówno na ziarno jak i na kiszonkę. Dodatkowo rolnicy pogłębili wiedzę z zakresu odpowiedniego doboru nawozu z podziałem na nawozy zawierające potas i fosfor – Polifoski oraz zawierające azot- saletra, mocznik. Została podkreślona kardynalna zasada że to nawóz powinien czekać na roślinę a nie na odwrót. 

Na spotkaniu prezentowały się też inne firmy z branży rolniczej. Dzięki nim rolnicy dowiedzieli się jak efektywnie wapnować gleby oraz skutecznie zwalczać chwasty. Ponadto poznali nowe odmiany kukurydzy i traw oraz poszerzyli wiedzę na temat dolistnego nawożenia upraw.

Na koniec odbyło się losowane nagród sponsorowanych przez Grupa Azoty. Dodatkowo każdy z uczestników dostał materiały reklamowe i gadżety  Grupy Azoty oraz firm uczestniczących w spotkaniu. 

Kolejny cykl szkoleń  zaplanowany jest na miesiąc luty.

powrót