szybki kontakt

Sprzedaż detaliczna: 728 897 040
Sekretariat: 728 897 040

 

 • NAJWIĘKSZY DYSTRYBUTOR NAWOZÓW

  W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM

  NAJWIĘKSZY DYSTRYBUTOR NAWOZÓW
 • SZNUREK, SIATKA, FOLIA

  I INNE PRODUKTY ROLNICZE ...

  SZNUREK, SIATKA, FOLIA
 • SKŁAD WĘGLA KAMIENNEGO

  ...  I EKO GROSZKU

  SKŁAD WĘGLA KAMIENNEGO

EXPERT MOCNY

EXPERT MOCNY to specjalnie wyselekcjonowana i przesiana mieszanina najwyższej jakości węgli. Bazę stanowią węgle z Polskich Kopalni dzięki czemu uzyskaliśmy bardzo wysoką wartość opałową, niską zawartość popiołu, zachowując optymalny parametr spiekalności.

Większa moc
Wartość opałowa powyżej 27 MJ/kg to jeden z najwyższych wyników wśród dostępnych na rynku paliw do pieców z paleniskiem retortowym. Dzięki temu rzadziej zasypujemy piec a to mniej pracy i mniejsze wydatki na ogrzewanie. Moc tego węgla docenimy szczególnie w mroźne zimowe dni.
 
Mniej popiołu
Podczas produkcji węgiel jest przesiewany na sitach w celu oddzielenia miału. W procesie tym pozbywamy się niepalnych części mineralnych. Mniej części niepalnych to czystszy piec i mniej pracy z usuwaniem i utylizacją popiołów.
 
Optymalna spiekalność
Spiekalność (mierzona liczbą Rogi) to często pomijany przez wielu producentów ekogroszku parametr. A to on decyduje o wygodnym i bezawaryjnym użytkowaniu pieca. Niska spiekalność to mało energii, wysoka spiekalność to zapychanie i uszkodzenia palnika. Dzięki dobraniu idealnych proporcji węgla o wysokiej energii z węglem o niskiej spiekalności, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi, uzyskaliśmy optymalną spiekalność naszego węgla.
 
Estetyczne opakowanie
Węgiel pakujemy w foliowe worki o wadze 25 kg.  Nasze opakowania pozwalają zachować czystość zarówno w transporcie jak i w kotłowni. Nowoczesne i eleganckie worki będą dobrze wyglądać nawet w najnowocześniejszych pomieszczeniach.
 
Parametry Jakościowe:
Wartość opałowa powyżej 27 MJ/kg
Zawartość popiołu 6-10 %
Zawartość siarki do 0,5%
Spiekalność (Liczba Rogi) poniżej 10

powrót